• Zber papiera

• Počas októbra sa v našej škole hromadili kopy papiera. Niežeby sa už odovzdávali učebnice, ale bola vyhlásená súťaž v zbere papiera. Žiaci zapojili aj svojich rodinných príslušníkov, a tak nosili menšie i väčšie balíky. Veď najusilovnejšie triedy čakala sladká odmena. Po prepočítaní nazbieraného množstva na 1 žiaka si chutnú výhru priamo z rúk p. riaditeľa prevzali zástupcovia víťazných tried. Z 1. stupňa to boli žiaci  II. ročníka, III. A triedy a IV. ročníka a z 2. stupňa žiaci VIII., V. a VI. ročníka. Do galérie Zber papiera boli pridané fotografie.

• Školské majstrovstvá okresu v šachu

• Dňa 4. novembra 2013 sa v CVČ Lánska uskutočnil šachový turnaj základných škôl okresu Považská Bystrica. Tohto podujatia sa zúčastnilo 35 súťažiacich zo 7 základných škôl. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl. V kategórii chlapcov nás reprezentovali F. Gardian, G. Kalaš, K. Kostelanský, Š. Kozák, ktorí v uvedenom poradí skončili na 5., 6., 7. a 19. mieste. V kategórii dievčat vybojovala 4. miesto M. Jurkemíková a postupovú 2. priečku L. Bieliková. V konečnom poradí sme obsadili 2. miesto medzi školami. Ďakujeme a blahoželáme! Do galérie Školské majstrovstvá okresu v šachu boli pridané fotografie.

• Obvodné kolo v stolnom tenise dievčat a chlapcov ZŠ

• Uskutočnilo sa v dňoch 28.-29. októbra 2013 v telocvični ZŠ Stred v Považskej Bystrici s účasťou 9 družstiev dievčat a 11 družstiev chlapcov. Dievčatá súťažili v 5-člennej skupine, v ktorej obsadili konečné 3. nepostupové miesto po dvoch víťazstvách a dvoch prehrách. Členkami nášho družstva boli M. E. Pecková, R. Koštialová, M. Paliariková a L. Bieliková. Chlapcom bola prisúdená najťažšia 1. skupina, kde po dvoch prehrách sa rozlúčili s turnajom. Našu školu reprezentovali G. Kalaš, A. Kukučka, J. Kalaš a P. Fiala. Ďakujeme všetkým za reprezentáciu školy. Do galérie Obvodné kolo v stolnom tenise boli pridané fotografie.

• Tekvičkovo

• V jeden pekný októbrový deň sa naša škola premenila na rozprávkovú krajinku Tekvičkovo. Deti z 1. stupňa tvorili domčeky a postavičky z tekvičiek rôznych veľkostí. Do krajinkyTekvičkovo môžete nahliadnuť cez pridané fotografie. Deti prežili pekné, veselé, zaujímavé a kreatívne popoludnie, ktoré pre nich pripravili p. uč. V. Kuncová a p. E. Cabajová z krúžku Šikovné ruky.

• Školský šachový turnaj

• Vo štvrtok 10. októbra sa uskutočnil na našej škole turnaj v šachu, ktorého sa zúčastnilo 22 detí. Hralo sa vyraďovacím spôsobom na dve víťazné partie. Celkový priebeh turnaja mal „pod palcom“ p. Jozef Filípek, vedúci šachového krúžku. Po odohraní vzájomných partií sa z celkového víťazstva mohol tešiť G. Kalaš z 9. triedy, na 2. mieste skončil ôsmak J. Jurkemík a 3. miesto obsadil F. Gardian, žiak 4. ročníka. Tí najlepší budú reprezentovať školu na Školských majstrovstvách okresu Považská Bystrica žiakov a žiačok ZŠ v zrýchlenom šachu, ktoré sa budú konať v novembri.

• V kvetinárstve

• Počas vyučovacej hodiny Svet práce sa deviatačky v sprievode svojho vyučujúceho vybrali navštíviť ríšu rastliniek, čiže jedno z miestnych kvetinárstiev. Pani Evka im porozprávala ako sa starať o kvety, ktoré majú v ponuke a poradila dvom dievčatám pri aranžovaní svojej kytičky. Na rozlúčku dostalo každé dievča milý darček - peknú gerberu.

• Európsky deň jazykov

• 26.september sa pre deti Základnej školy sv. Augustína niesol v duchu Európskeho dňa jazykov. Pri tejto príležitosti sme si rozhlasovou reláciou pripomenuli dôležitosť učenia sa cudzích rečí, vypočuli zaujímavosti o rečiach sveta a aktivitami v triedach upevnili vedomie, že učenie cudzích jazykov je v dobe globalizácie nevyhnutné. Deti prvého stupňa kreslili jazykové kvety - kvietky s vlajkmi krajín, ktorých jazyky sa chcú naučiť a žiaci druhého stupňa vypĺňali kvíz, ktorý reflektoval obsah relácie. Vylosovaní žiaci prvého stupňa a úspešní riešitelia kvízu druhého stupňa boli ocenení sladkou drobnosťou a jazykovým pexesom, ktoré im spestrí učenie cudzích rečí. Učenie cudzích jazykov na ZŠ sv. Augustína podporuje šk.vzdelávací program, ktorého súčasťou sú dva povinné jazyky - angličtina od prvého ročníka a nemčina od piateho a tiež pestrá ponuka jazykových krúžkov.

• Teta včielka u prvákov

• Prváci – usilovné včeličky

Dňa 9. septembra 2013 naši prváci privítali v svojej triede nezvyčajnú návštevu. Prišla k nám teta včielka  - pani Eva Kováčová z CVČ Včielka Púchov, ktorá žiakom pútavou formou porozprávala o význame včelárstva pre ochranu prírody a o dôležitosti funkcie včielky pri opeľovaní. Deti oboznámila s včelími produktami – med, peľ, vosk, jed, propolis - a významom apiterapie pre zdravie človeka. V závere sme mali ochutnávku medu. Všetci žiaci si vyrobili liatu sviečku z včelieho vosku, ktorá  im bude pripomínať usilovnosť a užitočnosť včielok.

• Začiatok školského roku

• Milí žiaci, vážení rodičia,

vítame vás v novom školskom roku 2013/2014 a tešíme sa na vzájomnú spoluprácu.

Prosíme o modlitby, aby aj tento školský rok bol pre nás všetkých požehnaním.

Pozrite začiatok školského roku v našej galérii.

ZŠ sv. Augustína

• Stolnotenisový turnaj O cenu riaditeľa školy

• V piatok 21. júna sa v práve 80-ročnom Katolíckom dome uskutočnil  v rodinnej atmosfére jubilejný VII. ročník pingpongového turnaja dospelých O cenu riaditeľa ZŠ sv. Augustína s účasťou dvoch desiatok súťažiacich mužov a žien z prostredia školy. V ženskej časti turnaja sa odohralo priamo finále, v ktorom bola úspešnejšia p. učiteľka Lucia Ivanová. Na 2. mieste skončila p. Jaroslava Gajdošíková. Medzi  mužmi postupujúcimi do finálovej skupiny sa rozhodlo v zaujímavých dueloch o celkovom poradí. Na 1. mieste skončil viacnásobný víťaz tohto turnaja p. učiteľ Jozef Borčányi, ktorý vyhral nad oboma svojimi súpermi. 2. miesto si vybojoval p. Ivan Wallenfels a na 3. mieste skončil p. František Halmeš. Všetkým športovcom a ich rodinným príslušníkom ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Do galérie Stolnotenisový turnaj O cenu riaditeľa školy boli pridané fotografie.

• Čestné vyhlásenie pre zber údajov

• Vážení rodičia,

prosíme Vás o vyplnenie čestného vyhlásenia pre zber údajov aj v prípade, že zberné údaje o svojom dieťati poskytnete inému CVČ ako je naše. Prosíme Vás, ale aby ste to napísali do poznámky. Údaje môžete poskytnúť nášmu CVČ aj v prípade, že ste ich poskytli niektorej ZUŠ. Ak ste údaje poskytli inému CVČ neznamená to, že Vaše dieťa nemôže navštevovať krúžky na našej škole.

Vedenie školy

• Pekné umiestnenie v celoslovenskej súťaži v anglickom jazyku

• V piatok 31. mája sa konala v Nitre celoslovenská súťažná prehliadka dramatických scénok v anglickom jazyku Jazykový kvet 2013. Za našu školu z krajského kola postúpili žiačky 3. ročníka s divadielkom Hocus & Lotus, pod vedením p. uč. M. Hrenákovej, ktorým sa podarilo získať pekné štvrté miesto.