• Začiatok školského roku 2014/2015

• Vážení rodičia, milí žiaci,

školský rok 2014/2015 začne sv. omšou v utorok 2. septembra 2014 o 9.00 hod. vo farskom kostole Návštevy Panny Márie.

ŠKD a výdaj stravy začínajú v stredu 3.9. 2014.

Tešíme sa na Vás.

Mgr. Vladimír Jurík, r.š.

• Stolnotenisový turnaj O cenu riaditeľa školy

• Podvečer 25. júna 2014 sa uskutočnil v Katolíckom dome v rodinnej atmosfére VIII. ročník stolnotenisového turnaja dospelých O cenu riaditeľa ZŠ sv. Augustína s osemnástimi účastníkmi. V súťaži žien zvíťazila Jaroslava Gajdošíková pred Ivanou Wallenfelsovou a Silviou Pavlíkovou. V súťaži mužov dominoval Pavol Jurčík pred Ivanom Wallenfelsom a Jozefom Borčányim. Podujatie bolo drobným príspevkom k 75. výročiu vzniku našej školy, ktorá bola vybudovaná v rokoch 1937 - 1939 ako Rímskokatolícka ľudová škola, po vojne poštátnená, od roku 1991 ako Základná škola sv. Augustína.

• Púť do Šaštína

• V sobotu 14. júna 2014 sa žiaci a učitelia, spolu s rodičmi a priateľmi vybrali na púť katolíckych škôl Žilinskej diecézy k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína. Po slávnostnej sv. omši nasledoval bohatý kultúrno-športový program. Na záver sme sa stretli pri spoločnom fotografovaní a po požehnaní nasledovala dobrodružná cesta domov. Všetci sme napokon šťastlivo docestovali.

• Tvoríme z vlny

• Tunajšie Vlastivedné múzeum uskutočnilo 10. júna v našej škole tvorivú dielňu plstenia ovčej vlny. Pod vedením lektorky M. Benczeovej z Predmiera sa niekoľko žiačok oboznámilo s technikami tohto ľudového remesla a pomocou plstiacej ihly si vyrobili bábiky.

• Kurzy pre verejnosť

• V marci sme otvorili jazykové a počítačové kurzy pre verejnosť, na ktoré sme dostali pozitívne ohlasy od frekventantov. Poďakovanie patrí všetkým lektorom, ktorí venovali svoj čas vzdelávaniu dospelých.

• Diecézny školský šachový turnaj

• Vo štvrtok 5. júna sa naše družstvo v zložení: L. Bieliková, J. Jurkemík a G. Kalaš zúčastnilo šachového turnaja, ktorého organizátorom bola ZŠ s MŠ A. Bernoláka v Martine. Po odohraní všetkých partií bol dôvod na úsmev, lebo sme obsadili konečné 3.miesto. Vďaka patrí aj Ing. J. Filípkovi za odvoz a sprevádzanie detí na turnaji.

• Diecézny stolnotenisový turnaj

• Dňa 20. mája 2014 sa konal Turnaj v stolnom tenise v kategóriách starších žiakov a starších žiačok cirkevných škôl a zariadení o pohár riaditeľky DŠÚ, ktorý zorganizovala Spojená škola Kráľovnej pokoja v Žiline pod záštitou Diecézneho školského úradu Žilinskej diecézy. Našu školu reprezentovali G. Kalaš, D. Mišutka, R. Koštialová a M. Paliariková. Všetci zhodne obsadili vo svojich skupinách pekné 3. miesto, avšak do vyraďovacej časti sa už nedostali. Na záver turnaja odovzdala riaditeľka DŠU Ing. Mgr. M. Janegová všetkým hráčom drobný darček, vyjadrila poďakovanie organizátorom a pozvala na ďalší ročník turnaja o rok.

• Exkurzia do Prahy

• V máji sme navštívili metropolu našich západných susedov. Našou (ne)oficiálnou sprievodkyňou bola p. uč. Kuncová, ktorá nás previedla jednotlivými časťami Prahy. Toto mesto má veľa krásnych kultúrnych pamiatok a odporúčame vám ho navštíviť aj na viac dní.

• Beh nádeje

• Po prvýkrát sa v našom meste uskutočnilo športové podujatie s názvom Beh nádeje, ktorého cieľom bolo podporiť vzťah mladších i starších ľudí k športu. Medzi bežcami štartového poľa ste mohli stretnúť aj naše deti i p. učiteľky.

• Pozerajte našimi očami

• Skúšali ste už nevidieť? Výchovný koncert Pozerajte našimi očami, ktorý našim deťom odprezentoval Marek Gernát so svojimi  zrakovo postihnutými priateľmi , bol pútavou formou nabitý užitočnými informáciami z ich sveta. Sveta, kde svetlo neznamená nič, alebo takmer nič. Niektorí zo žiakov si so špeciálnymi okuliarmi vyskúšali aké je to chodiť bez zraku a v priestore sa orientovať len pomocou sluchu, hmatu, alebo bielej paličky. Veľmi im to samozrejme nešlo,  bola to však užitočná skúsenosť. Názorne nám predviedli, že výborným pomocníkom nevidiacich môže byť aj vycvičený labrador. Svojho pána bezpečne a spoľahlivo dovedie kamkoľvek, upozorní ho napríklad na prvý aj posledný schod, či inú prekážku a je výborným a trpezlivým spoločníkom aj asistentom pri každodenných činnostiach.

• MDD 2014

• Medzinárodný deň detí pripadol tento rok na nedeľu, na našej škole sme ho však oslávili už v piatok. Počasie veľmi neprialo pripraveným aktivitám vonku, no zabavili sme sa aj pri príjemnom programe, ktorý si pripravili naši žiaci a odohrali ho na známom javisku v Katolíckom dome. Nakoniec sa slnko predsa len ukázalo a deti sa po skvelých divadelných, spevákych, tanečných a recitačných výkonoch mohli vyšantiť aj na školskom dvore. Samozrejme, každý "vyfasoval" od svojho triedneho učiteľa aj malú sladkosť.

smiley