Navigácia

 • Blížiaci sa koniec školského roka už tradične patrí aj školským výletom. Žiaci 2., 3. a 5. ročníka navštívili kontaktnú ZOO v Liptovskom Mikuláši, kde sa zoznámili so svetom asi 120 druhov zvierat úplne zblízka, v neďalekom Tatrapolise si pozreli miniatúry 12 známych svetových stavieb a vo Vysokých Tatrách sa vydali na nenáročnú turistickú trasu. Žiaci 6.B zdolávali nástrahy lanového parku v Žiline.

   

 • Prípravný ročník

  Základná škola sv. Augustína Vás pozýva na zápis do prípravného ročníka, ktorý sa uskutoční 23.6. 2017 v čase od 15.30 – 17.00 v budove školy.

  Na zápis treba prísť s dieťaťom a priniesť si občiansky preukaz a rodný list dieťaťa. K nástupu do prípravného ročníka je potrebné aj potvrdenie od klinického logopéda alebo z CŠPP.

  Naša škola v rámci prípravného ročníka ponúka:

  • školský klub detí /ranný od 6:00 – 7:30 a poobedný do 16.45/
  • obedy
  • krúžky v rámci CVČ /ponuku dostanú deti v septembri/.

  Začiatok vyučovania je 7:45.

 • 15. 6. 2017

  Opäť nastal ten čas, že sa blíži ukončenie školskej dochádzky našich deviatakov, s ktorými sme sa stretli na večierku v Katolíckom dome. Predstavili nám aj svoje iné ako školské záujmy a potrápili zamestnancov školy kvízom z ich deväťročného „vyvádzania“ na škole. Urobili sme si aj spoločné foto, aby na nás len v dobrom spomínali. Prajeme im úspešné vykročenie do nového životného obdobia.

   

 • 14. 6. 2017

  Na začiatku bol nápad a potom ochota a ústretovosť niektorých rodičov žiakov 2. ročníka zorganizovať a spolupodieľať sa na priebehu výučby krúžku francúzskeho jazyka pri Kyselke pod Bôrom neďaleko Považskej Teplej. E. Čerňanová vybrala lokalitu, E. Janeková pripravila pre žiakov vedomostný kvíz a triedna učiteľka S. Rezáková ho rozšírila o francúzsky jazyk. Obe družstvá - chlapčenské i dievčenské skončili s rovnakým počtom bodov. Po sladkej odmene nasledovala opekačka s dúškami osviežujúcej kyselky z  blízkeho prameňa zakrytého dreveným zrubom. Pre niekoho to mohlo byť obyčajné, pre nás však vzácne a úprimné. Vďaka všetkým.

   

 • Dňa 12. júna 2017 sa naša škola zúčastnila športového podujatia Olympijské festivaly Slovenska. V konkurencii deviatich škôl považskobystrického okresu sme získali veľmi pekné druhé miesto. Našu školu reprezentovali štvrtáci: Vladko Kováčik, Juraj Tučník, Nataška Mišúnová, Zuzka Bajzová, Samko Fuzy a tretiaci: Marco Rúrik, Matej Francisty, Timea Francistyová, Zuzka Romanová a Samko Hrenák. Tešíme sa spolu s nimi z pekného úspechu.

   

 • Nedeľné popoludnie 11. júna sme strávili v priestoroch školy, kde sa stretli zamestnanci, žiaci a rodinní príslušníci, aby si pripomenuli Deň rodiny. Program bol pestrý – nechýbali vystúpenia našich detí, dobrý guláš, športové aktivity, tanec pre radosť i maľovanie na tvár. Takto sme dali najavo, že nám nie je ľahostajné prostredie, v ktorom deti vyrastajú. Nech Pán žehná všetky rodiny!

 • Beseda so športovcami z Považskej Bystrice

  V stredu 7. 6. 2017 zorganizovalo občianske združenie Budúcnosť pre Považskú Bystricu u nás na škole stretnutie so známymi športovcami nášho mesta . Mgr. Mikuláš Prokop (predseda o.z.) na úvod prítomným žiakom predstavil jednotlivých športovcov. Nasledovala diskusia, v ktorej dostali žiaci odpovede na svoje zvedavé otázky a autogramiáda, počas ktorej neskončili podpisy len na fotografiách, ale aj tričkách, čiapkách či rukách. Celé stretnutie sme ukončili futbalom na školskom ihrisku, kde si so športovcami postupne zmerali svoje sily žiaci 2., 3., 4., 5. a 9. ročníka.

  A kto to vlastne navštívil našu školu?

  Andrej Meszároš - hokejista, reprezentant SR, hráč, ktorý pôsobil v NHL a teraz v KHL (HC Slovan Bratislava),

  Erik Bednár - náš bývalý žiak, hokejista, ktorý pôsobil v rôznych kluboch slovenskej, ruskej a rumunskej ligy (Dunarea Galati),

  Juraj Ďurkech - hokejista, ktorý pôsobil v rôznych kluboch slovenskej a rumunskej ligy (Dunarea Galati),

  Tomáš Vallo - hádzanár, reprezentant SR,

  Veronika Jakábová - volejbalistka, reprezentantka SR,

  Erik Leštach - majster sveta v TrackMania Nation Forever, progamer RED BULL,

  Patrik Glézl - aktuálne najlepší boxer na Slovensku do 75 kg, majster SR 2015-2016.

   

 • Sme strieborní!

  Sme strieborní! :-)
  Blahoželáme našim deviatakom a všetkým, ktorí ich pripravovali, že sa umiestnili na 2. mieste v Testovaní 9 v okrese Považská Bystrica.  Viac na : http://povazska.dnes24.sk/vysledky-deviatakov-su-vonku-kompletny-rebricek-skol-v-povazskobystrickom-okrese-271909

 • 5. 6. 2017

  Žiaci 7. ročníka sa zúčastnili exkurzie v strojárskej firme Medeko, ktorá sa zameriava na výrobu zliatin z farebných kovov, rôznych polotovarov a hotových odliatkov. Postup výroby odliatkov im priblížila pani Magdaléna Martišková, ktorá ich sprevádzala aj jednotlivými pracoviskami, kde si pozreli prípravu foriem i odlievanie do formy, trieskové opracovanie kovov a nakoniec obdivovali moderné meracie zariadenia.  

   

 • Vo štvrtok 1. júna nastúpili žiaci jednotlivých tried so svojou vlajkou na školský dvor, kde sa konal úvodný ceremoniál 2. ročníka školskej olympiády. Naši ôsmaci v spolupráci s pedagógmi dohliadali na priebeh športových disciplín. Krátko po 12-tej sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie. Každé dieťa si prevzalo drobnú sladkú odmenu. Zvlášť odmenené boli trojice najúspešnejších športovcov z 1. aj 2. stupňa.

   

 • Prípravný florbalový zápas

  V piatok 26. mája si naši žiaci (tretiaci, štvrtáci, piataci a šiestaci) boli zahrať prípravný zápas proti svojím rovesníkom zo ZŠ Nemocničná. V príjemnej atmosfére sme tak strávili pekné športové popoludnie, v ktorom nešlo ani tak o výsledky, ako o zdokonalenie florbalových zručností. Ďakujeme pani učiteľke Mgr. Miroslave Lehockej (ZŠ Nemocničná) za pozvanie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu v budúcnosti.

 • V deň sviatku Nanebovstúpenia Pána sa naši žiaci prvého stupňa spolu s triednymi učiteľkami zúčastnili na duchovnej obnove, ktorú  pre nich pripravila p. uč. R. Rešová na tému NEBO.

   

 • 24. 5. 2017

  Témou 4. ročníka súťaže Svet LEGA očami detí bol rozprávkový svet. Do súťaže sa zapojilo 13 detí z našej školy, ktoré sa pri skladaní z lega inšpirovali staršími i modernejšími rozprávkami. Za svoju snahu boli všetci odmenení medailou a diplomom, ktoré im odovzdala Mgr. I. Meluchová z CVČ Lánska. Víťazi za jednotlivé ročníky dostali navyše aj darček – lego skladačku.

   

 • Dňa 18. mája  sa dvojica našich chlapcov M. Wallenfels a F. Gardian zúčastnila mestského kola súťaže Mladý remeselník, do ktorej sa zapojilo 7 základných škôl. Žiaci si preverili svoju zručnosť pri výrobe kŕmidla pre vtáčikov. Okrem tejto pracovnej činnosti ich čakala aj úloha na čas, kde mali čo najrýchlejšie zaskrutkovať 5 skrutiek do sadrokartónovej dosky. Chlapci obsadili konečné 5. miesto.

   

 • 16. 5. 2017

  Spojená škola Kráľovnej pokoja v Žiline zorganizovala v poradí už 3. ročník stolnotenisového turnaja o pohár riaditeľky Diecézneho školského úradu. Spolu 43 starších žiakov a žiačok odohralo celkovo 129 zápasov. Našu školu reprezentovali N. Doskočová, D. Gabrišová, M. Kušík a M. Wallenfels, ktorý skončil na peknom 2. mieste. Blahoželáme!

   

 • Vyhodnotenie zberu papiera

  V dňoch od 25. apríla do 12. mája prebiehal v našej škole zber papiera. Do zberu sa zapojili všetky triedy. Spolu sa nám podarilo vyzbierať takmer 6 ton, čo na žiaka predstavuje 28 kg. Zberový papier je významnou surovinou napríklad pri výrobe hygienických, baliacich a obalových papierov. Tona nazbieraného a spracovaného papierového odpadu zachráni 2,5 m3 drevnej hmoty. Tešíme sa s vami na ďalší zber.

 • Naši štvrtáci prežili týždeň od 1.-5. mája v Škole v prírode v Terchovej – Šípková. Okrem učenia objavovali prírodu, hľadali poklad sv. Benedikta a chodili na výlety do blízkeho okolia. Obohatením bola návšteva pani riaditeľky a pána dekana, ktorý nám odslúžil sv. omšu a keďže bol prvopiatkový týždeň aj deti vyspovedal. Vďaka za nezabudnuteľné chvíle patrí  tiež Jakubovi a Barborke z Pastoračného centra. Pre deti  pripravili zaujímavý  duchovno-relaxačný program.

   

 • Matematický klokan 2017

  Dňa 20. marca 2017 sa konala celoslovenská súťaž Matematický klokan, do ktorej sa zapojilo 64 000 žiakov. Medzi nimi bolo aj 28 žiakov našej školy.

  Úspešným riešiteľom súťaže sa stal každý, ktorý patril vo svojej kategórii medzi 20 % najlepších žiakov. Na našej škole bolo 8 úspešných riešiteľov:

  Vladimír Kováčik, Stelka Strašíková – štvrtý ročník

  Anetka Wallenfelsová – piaty ročník

  Matúš Minjarík – šiesty ročník

  Magdalénka Kocianová – siedmy ročník

  Karel Procházka, Martin Wallenfels – ôsmy ročník

  Andrej Bendár – deviaty ročník

  V rámci úspešných riešiteľov bol za najlepšieho školského riešiteľa vyhlásený Matúš Minjarík so 6.B. Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme.

 • Prihlášky na tábory počas letných prázdnin 2016/2017

  Aj počas týchto letných prázdnin sme si pre vás pripravili tábory, na ktoré sa môžete prihlásiť:

  1. Letný tábor - rekreačné zariadenie Látky (okres Detva) v termíne 3.7. - 7.7.2017 - Prihlaska_-_Letny_tabor_2017.docx

  2. Denný výletový tábor - TÝŽDEŇ OBJAVOV v termíne 10.7. - 14.7.2017 - Vyletovy_tabor_2017.docx

  Podrobnejšie informácie sa dozviete v prihláškach.

 • Dňa 5. mája 2017 sa v Dubnici nad Váhom konal XXIII. ročník Športovej olympiády cirkevných škôl. Našu školu zastupovalo na tomto atletickom podujatí spolu 15 žiakov a žiačok. Podarilo sa nám získať 4 zlaté, 6 strieborných a 5 bronzových medailí. Gratulujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a reprezentovali našu školu. Deti na súťaž pripravoval p. uč. M. Tomáško.

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola svätého Augustína
  Moyzesova 1
  017 01 Považská Bystrica

  IČO: 17054389
  DIČ: 2020712650
 • 042 4325866

Fotogaléria