Navigácia

 • Prímestský tábor v Pastoračnom centre

  Prímestský tábor v Pastoračnom centre

  Počas prvého prázdninového týždňa sme putovali so svätými a zažili sme naozaj krásne dobrodružstvo :-)

 • Výletový tábor 2018

  Výletový tábor 2018

  Od 9. do 13. júla 2018 sa realizovala prázdninová aktivita Základnej školy sv. Augustína a Pastoračného centra Stred a to Denný výletový tábor. Takmer 50 detí a ich  vedúci každé ráno vyrážali spoznávať krásy Slovenska. V poradí už tretí tábor tohto typu priblížil deťom históriu našich hradov ako Devín, Čachtice, Bojnice a vďaka miniatúram v Matúšovom kráľovstve v Podolí  i mnoho iných historických pamiatok. Keďže deti majú radi hlavne zábavu a pohyb, táborníci sa  vyskákali v dvoch športových centrách v Bratislave a Púchove. Stihli tiež navštíviť Štôlňu Andrej  a videli   výrobu mincí v Mincovni Kremnica. Pekný týždeň zakončili vychádzkou na najnovšie pútnické miesto  Slovenska – Butkov, kde ďakovali za pekne strávený čas s kamarátmi.

 • Leto s nami

  Leto s nami

  Pozývame Vás na letné tábory, ktoré sa uskutočnia v spolupráci s pastoračným centrom. Viac info na plagátoch a prihláškach. Prihlášky si môžete stiahnuť pod plagátom. Tešíme sa na Vás.

 • Letný tábor , CVČ pri ZŠ sv. Augustína

  bližšie informácie: milada.bajzova@gmail.com, 0907 477 811

 • Školská akadémia

  Školská akadémia
  28. 6. 2018

  Na pódiu Katolíckeho domu sa s vlastným kultúrnym programom predstavili takmer všetky triedy od prípravného ročníka až po deviaty. Nezabudli sme ani na oceňovanie najlepších, ktorí v tomto školskom roku dosiahli výborné výsledky. Do galérie Školská akadémia boli pridané fotografie.

 • Rozlúčka deviatakov

  Rozlúčka deviatakov
  26. 6. 2018

  A nastal čas lúčenia deviatakov s našou školu. Pri tejto príležitosti sme sa spolu s nimi stretli na večierku, na ktorom sme si pozreli ich kultúrny program i zatancovali si. Prajeme im úspešný štart do stredoškolského štúdia.

 • Zápis do prípravného ročníka

  Zápis do prípravného ročníka bude 25.6. 2018 v čase od 15.30 do 17.00 v 1. triede.

  Na zápis treba prísť s dieťaťom a priniesť si občiansky preukaz a rodný list dieťaťa. K nástupu do prípravného ročníka je potrebné  potvrdenie z CŠPP a od klinického logopéda.

 • Prezentácia policajných psov

  Prezentácia policajných psov
  22. 6. 2018

  V rámci teoretickej prípravy na účelové cvičenie zavítali medzi nás príslušníci mestskej polície, aby nám predviedli ukážky z výcviku policajných psov. Porozprávali nám o tom, čo dokážu tieto vycvičené psy a niektoré odvážne deti si aj vyskúšali „útoky“ policajných psov.

 • Škola v prírode

  Škola v prírode
  15. 6. 2018

  Žiaci 3. a 4. ročníka sa so svojimi triednymi učiteľkami a animátormi zúčastnili školy v prírode v krásnom prostredí Kremnických hôr. Program bol veľmi pestrý a bohatý: objavovanie histórie starobylého banského mesta Kremnica, prehliadka štôlne a najstaršej mincovne na svete, návšteva hradného areálu i turistika na Krahulskú rozhľadňu. Nechýbalo ani hľadanie tajomného pokladu.

 • Deň rodiny

  Deň rodiny

  V nedeľu 10. júna sa v areáli školy konala tradičná akcia s názvom Deň rodiny. Žiaci so svojimi rodinnými príslušníkmi sa zapojili do aktivít s názvom Cesta okolo sveta, pozreli si kultúrny program i pochutnali si na výbornom guláši. Ďakujeme všetkým za účasť a podporu rozvoja našej školy.

 • Pozvánka na Deň rodiny

  Srdečne Vás pozývame na Deň rodiny, ktorý bude 10.6. 2018. Tešíme sa na stretnutie!

 • Beh nádeje - 9.6. 2018

  Pridajte sa k nám a spoločne pomôžeme našej škole!

  Môžete sa zaregistrovať za našu školu a prihlásiť aj rodinných príslušníkov a priateľov. Žiaci budú registrovaní cez školu. Boli by sme vďační za čo najväčšiu účasť, vzhľadom k tomu, že finančná suma sa môže použiť na nákup športových potrieb. Ďakujeme!

 • Deň detí

  Deň detí
  1. 6. 2018

  Prvý júnový piatok sa jednotlivé triedy zapojili do 3. ročníka školskej olympiády, kde si zmerali sily v rôznych (ne)tradičných disciplínách. Víťazi i všetky deti boli odmenené. Do galérie Deň detí boli pridané fotografie.

 • Exkurzia do Cenacola a Trnavy

  Exkurzia do Cenacola a Trnavy

  Dňa 28. mája sa žiaci 7.B, 8.A a 9.A zúčastnili exkurzie do Cenacola a Trnavy. Ich prvá zastávka viedla do komunity Cenacolo, kde ich privítali dvaja milí páni a porozprávali imo svojom životnom príbehu, ktorý poznačili závislosti a o tom, ako ich komunita zmenila k lepšiemu. Ďalšou zastávkou bola Trnava, kde ich historickým centrom previedol milý sprievodca v dobovom kostýme. Po prehliadke mesta navštívili City arénu – novovybudovaný futbalový štadión Spartaku Trnava.

 • O pohár riaditeľky DŠÚ

  O pohár riaditeľky DŠÚ
  21. 5. 2018

  Spojená škola Kráľovnej pokoja v Žiline zorganizovala v poradí už 4. ročník stolnotenisového turnaja o pohár riaditeľky Diecézneho školského úradu. Turnaja sa zúčastnilo 15 chlapcov a 10 dievčat zo siedmich základných škôl. Našu školu reprezentovali M. Červencová, B. Gabrišová, M. Kušík a K. Kostelanský, ktorý skončil na peknom 4. mieste. Blahoželáme!

 • Mladý remeselník 2018

  Mladý remeselník 2018
  18. 5. 2018

  Stredná odborná škola v Považskej Bystrici zorganizovala 4. ročník súťaže zručnosti žiakov 7. a 8. ročníkov základných škôl s názvom Mladý remeselník 2018. Najskôr sa uskutočnila kvalifikácia v oblastnom a mestskom súťažnom kole. Žiaci riešili tri súťažné úlohy: úprava a zloženie panáčika Ervina, výroba okienka a čo najrýchlejšie zaskrutkovanie 5 ks rýchloskrutiek do sadrokartónu . Tri najúspešnejšie družstvá z každého kola postúpili do finále. Dvojica našich žiakov v zložení B. Hrenák a F. Gardian obsadila nepopulárne 4. miesto.

 • Drevení panáčikovia

  Drevení panáčikovia
  14. 5. 2018

  Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici pripravilo pre žiakov 5. ročníka tvorivú prácu s drevom. Pod vedením rezbára Jána Boška si v skupinkách vyrobili jednoduchého panáčika z konárov, ktoré si museli najskôr opracovať rezaním, pripraviť jednotlivé časti tela a nakoniec pospájať. V rámci tvorivej dielne žiaci rozvíjali tímovú spoluprácu, aj svoje manuálne zručnosti, ktorých výsledkom boli „fešáci“ z dreva.

 • Športová olympiáda

  Športová olympiáda

  Dňa 11. mája 2018 sa v Dubnici nad Váhom konal XXIV. ročník Športovej olympiády cirkevných škôl Žilinskej diecézy. Za našu školu súťažilo 11 športovcov, ktorí vybojovali 4 zlaté, 2 strieborné a 2 bronzové medaily. Gratulujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a reprezentovali našu školu. Deti na súťaž pripravoval p. uč. M. Tomáško.

 • Púť na Živčákovú

  Púť na Živčákovú

  Dňa 10. mája, na sviatok Nanebovstúpenia Pána, sa uskutočnila púť katolíckych škôl Žilinskej diecézy na hore Živčáková neďaleko Turzovky. Z našej školy sa púte zúčastnili žiaci 2.-5. ročníka. O 11. hodine slávil svätú omšu Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. Spoločným putovaním a slávením svätej omše v Chráme Panny Márie, Matky Cirkvi sme prosili o požehnanie pre všestranný rozvoj katolíckych škôl, ich zamestnancov, žiakov a ich rodín.

 • Deň Zeme

  Deň Zeme
  26. 4. 2018

  Tohtoročný Deň Zeme sme začali triednickou hodinou na tému separácie odpadu v triede. Potom sa žiaci z jednotlivých ročníkov so svojimi vyučujúcimi vybrali čistiť pridelené lokality. A veru ponachádzali rôzne „kúsky“. Na záver sme navštívili Ekojarmok, na ktorom sa vystavovatelia  prezentovali výrobkami z odpadového materiálu, a tiež pripravili pre svojich návštevníkov zaujímavé aktivity.  

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola svätého Augustína
  Moyzesova 1
  017 01 Považská Bystrica
 • 042 4325866

Fotogaléria