• O ŠKD

• ŠKOLSKÝ  KLUB  DETÍ

stiahnite si prihlášku a ostatné tlačivá

„Škola je ako strom s premenou kvetov do plodov.“

Školský klub detí (ŠKD) je súčasťou ZŠ sv. Augustína. Zabezpečuje činnosti oddychového, rekreačného a záujmového charakteru. Svoju činnosť organizuje tak, aby sa deťom umožnila účasť aj na ďalších formách záujmovej činnosti.

Výchova je proces dynamický, menlivý a tvorivý. Chápeme ju ako čas strávený s deťmi mimo vyučovania, mimo rodiny v prostredí pod vedením  kvalifikovaných vychovávateľov. Táto činnosť nadväzuje na výchovné pôsobenie po povinnom školskom vyučovaní. Výchova v ŠKD je jednou z najznámejších foriem starostlivosti o deti mladšieho školského veku v čase mimo vyučovania. Vo výchovno-vzdelávacej práci v ŠKD zdôrazňujeme potrebu, aby sa výchova mimo vyučovania  nestala pokračovaním riadneho vyučovacieho procesu.

Školský klub detí učí deti tráviť čas takým spôsobom, aby zároveň v rámci voľného času mohli rozvíjať svoju osobnosť. Poskytuje im inšpiráciu a priestor.Vychovávateľky pracujú podľa presne stanoveného výchovného programu, do ktorých je zahrnutá telesná a športová výchova, výtvarná, hudobná, ekologická, dramatická, dopravná, etická i mediálna výchova. Podľa možností to môže byť ešte čokoľvek iné. Z toho vyplýva, že o deti je nielen dobre postarané, ale ešte aj v popoludňajších hodinách sa môžu rozvíjať vo viacerých oblastiach. Okrem toho majú priestor na to, aby si mohli napísať domácu úlohu, čítať si alebo sa len tak voľne rozprávať a hrať s kamarátmi. Podľa možností niekoľkokrát do mesiaca vychovávateľky so žiakmi chodia na výstavy, divadelné predstavenia, besedy či na plaváreň.

Prevádzka ŠKD: denne od 11:20 do 17:00.

Ranný ŠKD: je špecifické oddelenie od 6:00 do 7:30 každý deň v týždni v katolíckom dome.

V šk. roku 2019/2020 navštevuje klub deti v troch oddeleniach.

Prvé oddelenie: 1. trieda a 4. trieda – vychovávateľka  Bc. Barbora Striežencová v I. triede

Druhé oddelenie: 2. trieda – vychovávateľka Mária Podstráska v II. A triede

Tretie oddelenie: 3. trieda a prípravný ročník – Miroslava Brezničanová v KD

Organizácia práce v ŠKD:

6:00 – 7:30  ranný školsky klub

11:20 - 13:00 príprava na obed, obed- jedáleň

13:00 - 15:00 činnosť rekreačná a tematické oblasti výchovy v oddelení- školský dvor, aktivity mimo školy

15:00 - 15:45 príprava na vyučovanie v oddelení

15:45 – 17:00 oddychová činnosť- herňa ŠKD a úprava prostredia ŠKD

Ponúkame Vám :

• zmysluplné využitie voľného času vašich detí formou hier, súťaží, pohybových aktivít a záujmových činností
          • začlenenie vášho dieťaťa do kolektívu
          • komplexný rozvoj osobnosti dieťaťa
          • pestovanie záujmov a záľub vašich detí
          • prevenciu proti začleneniu vašich detí do rôznych asociálnych skupín
          • lásku a starostlivosť profesionálnych vychovávateliek.

Poplatok za ŠKD

na školský rok 2020/2021 (5 €/ mesiac)  sa bude v priebehu školského roka realizovať v dvoch splátkach a to nasledovne :

1. splátka

za mesiace

september – december

20 €

2. splátka

za mesiace

január - jún

30 €

V prípade, že ste uhradili príspevok v šk. roku 2019/20 za  apríl a máj, túto sumu /10,- Eur/ si môžete odpočítať z poplatku.

Účet  číslo:  SK91 0200 0000 0000 1273 2372

Suma:    podľa obdobia

Variabilný symbol:   21

Konštantný symbol:   0308

Poznámka:  ŠKD, meno + priezvisko  dieťaťa, trieda

Dôvodom zvýšenia poplatku v ŠKD je zníženie dotácie z mesta Považská Bystrica.

Príspevok v ŠKD sa neuhrádza za žiaka, ak jeho zákonný zástupca je v zozname poberateľov dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu vydanom Úradom práce , sociálnych vecí a rodiny. V prípade, ak bude zákonný zástupca vyradený zo zoznamu poberateľov horeuvedených dávok je povinný uhradiť príspevok na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou ŠKD v zmysle zákona NR SR č.245/2008 o výchove a vzdelávaní - školský zákon, § 114 (3).