• V školskom poriadku v čl. VII. sa uvádza:

1. Žiak chodí do školy spoločensky vhodne, čisto a primerane veku oblečený a upravený.
      2. Škola je pre žiaka pracovným prostredím a dôstojným miestom na šírenie vzdelania, kultúry a kresťanských hodnôt.

Naša škola ponúka ako riešenie: Projekt školských uniforiem.

Školská uniforma formuje spolupatričnosť a tímového ducha školy. Uľahčuje rodičom a  deťom ranné prípravy a šetrí rodine náklady na oblečenie. Pocit konkurencie v oblečení zaniká a dáva sa priestor osobitnej vzdelávacej atmosfére, ktorá napomáha aj vo výchovno-vzdelávacom procese.

Aj z týchto dôvodov je nosenie školskej uniformy od šk. roka 2023/2024 u nás povinné pre prvý ročník a v ostatných ročníkoch vysoko odporúčané.

Ako vyzerá naša uniforma?

• Chlapci nosia tmavomodré nohavice a svetlomodré alebo biele polokošele s logom školy. V chladnom období tmavomodré tričko s dlhým rukávom, tmavomodrý alebo červený sveter/pulóver /možnosť dať vyšiť logo školy/.
      • Dievčatá nosia tmavomodré šatové sukne /sukne a svetlomodré alebo biele polokošele s logom školy, tmavomodré tričko s dlhým rukávom. V chladnom období tmavomodrý alebo červený sveter/pulóver /možnosť dať vyšiť logo školy/ a nohavice.

Objednávanie:

Rodičia si objednávajú veci samostatne. Máme k dispozícii niektoré veľkosti oblečenia, ktoré si môžete vyskúšať po telefonickej konzultácii na sekretariáte školy.

Škola objednáva tričká a následne dáva vyšiť logo školy. Objednávky sa realizujú dvakrát v roku /január,júl/.

Povinné časti oblečenia:

Nasledovné časti oblečenia  si rodičia objednávajú sami priamo od dodávateľov (Next alebo Marks&Spencer, v krajnom prípadne iný dodávateľ podľa uváženia rodiča, avšak vzhľad a farebnosť musí byť identická alebo veľmi podobná) podľa vlastnej potreby, veľkosti a stavby tela svojich detí.

Odporúčame objednať oblečenie čím skôr. Je možné, že niektoré modely nie sú dostupné (predovšetkým na začiatku školského roka môžu byť vypredané). V takom prípade môžete počkať,  firma naskladňuje oblečenie postupne, alebo si môžete vybrať podobný model.

Odporúčané doplnky:

• legíny – tmavomodré, biele, čierne
      • pančuchy – tmavomodré, biele, čierne
      • Školský merch – v prípade, že ste si zakúpili nejaké oblečenie z firmy School United, samozrejme toto oblečenie môže dieťa nosiť.

Je na zvážení každého rodiča, koľko jednotlivých častí uniformy pre svoje dieťa objedná. Odporúčame 2-4 ks tričiek, 2 svetre, 2-3 ks sukní/nohavíc.

Od rodičov, ktorí prejavili záujem a súhlas s nosením školských uniforiem sa očakáva, že deti budú mať vždy oblečenú školskú uniformu. Ak to nie je možné, vysvetlenie by mal poskytnúť rodič/zákonný zástupca.

V prípade, že by ste sa rozhodli počas roka pridať k tomuto projektu, budeme radi ak nás podporíte.

ĎAKUJEME!

Školskú uniformu a jej doplnky si môžete objednať pomocou dokumentu: UNIFORMY.pdf

Kliknite na názov oblečenia, stlačte CTRL+klik a prepojí vás to na stránku e-shopu.

Nezabudnite vybrať farbu a veľkosť, prípadne strih.