• Aj našu školu navštívil sv. Mikuláš

• Sv. Mikuláš v sprievode štyroch anjelov a dvoch čertov navštívil aj našu školu. Už tradične to bol najväčší zážitok pre žiakov nižších ročníkov, ktorí sv. Mikuláša odmenili pesničkou či recitáciou. Našla sa však aj práca pre čertovských sprievodcov, ktorí poriadne vystrašili malých nezbedníkov, no napokon dobro opäť zvíťazilo. Sv. Mikuláš a  anjeli zahnali čertov  a deti  dostali sladkú odmenu. Program potom pokračoval v Katolíckom dome na Vianočných minitrhoch, kde si žiaci mohli zakúpiť originálny vianočný darček, prípadne vyskúšať si jeho výrobu.

• Zbierka pre krízové centrum

• Milé deti,

ako po minulý rok , tak aj v tento adventný čas by naša škola rada usporiadala zbierku použitých, ale stále pekných hračiek, stolových hier, pasteliek, knižiek a jednoducho čohokoľvek, s čím sa doma už nehrávate, ale stále sa tieto predmety dajú využiť na hru a zábavu. Zbierka je určená pre deti z Krízového centra Čakanka na Sídlisku SNP. Sú to deti, ktoré náhle museli opustiť svoj domov, čiže si nemohli zobrať so sebou svoje obľúbené veci, hračky. Veci, prosím, odovzdajte v učebni anglického jazyka pani učiteľke Bajzovej alebo svojej triednej učiteľke. Zbierku by sme ukončili 8. decembra a odovzdali 9. decembra 2011.

Ďakujeme.

• Pozvánka na VIANOČNÉ MINITRHY

• Dňa 6. 12. 2011 sa budú konať v Katolíckom dome VIANOČNÉ MINITRHY s tvorivými dielňami, na ktoré pozývame všetkých rodičov, starých rodičov a priateľov školy.  Budete si môcť kúpiť ručne zhotovené dekoratívne aj praktické predmety, prípadne originálne vianočné darčeky.  Tešíme sa na vašu účasť.

• Majstrovstvá okresu žiakov a žiačiek ZŠ v stolnom tenise

• Dňa 16. novembra 2011 sa reprezentanti ZŠ sv. AUGUSTÍNA  zúčastnili na majstrovstvách okresu žiakov a žiačiek ZŠ v stolnom tenise, ktoré sa uskutočnili v telocvični ZŠ Stred v Považskej Bystrici. Chlapci obsadili 6. a dievčatá 7. miesto.

• Úspech v okresnom kole vo florbale ml. žiakov ZŠ

• Dňa 10.  novembra  2011 sa v ZŠ Nemocničná v Považskej Bystrici konalo okresné kolo vo florbale ml. žiakov ZŠ. Náš mladý tím po presvedčivom športovom výkone obsadil pekné tretie miesto. Turnaja sa zúčastnilo sedem družstiev.

Prehľad výsledkov:

ZŠ Nemocničná -ZŠ sv. AUGUSTÍNA 3:3,   ZŠ Domaniža -ZŠ sv. AUGUSTÍNA   6:4, ZŠ Dolná Maríková -ZŠ sv. AUGUSTÍNA  1:3

Reprezentanti našej školy do zápasov vložili naozaj všetko (pozri fotoalbum). Za pekný športový výkon im patrí naše uznanie. GRATULUJEME!