• Beh nádeje

• Po prvýkrát sa v našom meste uskutočnilo športové podujatie s názvom Beh nádeje, ktorého cieľom bolo podporiť vzťah mladších i starších ľudí k športu. Medzi bežcami štartového poľa ste mohli stretnúť aj naše deti i p. učiteľky.

• Pozerajte našimi očami

• Skúšali ste už nevidieť? Výchovný koncert Pozerajte našimi očami, ktorý našim deťom odprezentoval Marek Gernát so svojimi  zrakovo postihnutými priateľmi , bol pútavou formou nabitý užitočnými informáciami z ich sveta. Sveta, kde svetlo neznamená nič, alebo takmer nič. Niektorí zo žiakov si so špeciálnymi okuliarmi vyskúšali aké je to chodiť bez zraku a v priestore sa orientovať len pomocou sluchu, hmatu, alebo bielej paličky. Veľmi im to samozrejme nešlo,  bola to však užitočná skúsenosť. Názorne nám predviedli, že výborným pomocníkom nevidiacich môže byť aj vycvičený labrador. Svojho pána bezpečne a spoľahlivo dovedie kamkoľvek, upozorní ho napríklad na prvý aj posledný schod, či inú prekážku a je výborným a trpezlivým spoločníkom aj asistentom pri každodenných činnostiach.

• MDD 2014

• Medzinárodný deň detí pripadol tento rok na nedeľu, na našej škole sme ho však oslávili už v piatok. Počasie veľmi neprialo pripraveným aktivitám vonku, no zabavili sme sa aj pri príjemnom programe, ktorý si pripravili naši žiaci a odohrali ho na známom javisku v Katolíckom dome. Nakoniec sa slnko predsa len ukázalo a deti sa po skvelých divadelných, spevákych, tanečných a recitačných výkonoch mohli vyšantiť aj na školskom dvore. Samozrejme, každý "vyfasoval" od svojho triedneho učiteľa aj malú sladkosť.

smiley

• Deň matiek - vydarené podujatie

• Májové nedeľné popoludnie sa stalo príjemným stretnutím rodičov a ich detí, které si pripravili program pri príležitosti Dňa matiek v Katolíckom dome.Predstavili sa speváci, recitátori, tanečníci, hudobníci aj herci našej školy a našeho CVČ. Veselé divadielko v žánri "uletené sci-fi", ktoré nasledovalo po pestrej mozaike hudobných, tanečných a recitačných vstupov, vzniklo v spolupráci vedúcich dramatického krúžku a detí - hercov. Tajomstvo strateného kľúča sa napokon podarilo šťastlivo odhaliť a po záverečnej piesni sa účinkujúci dočkali srdečného aplauzu. Nakoniec mamičky dostali malý darček od svojich detí a všetkým sa prihovoril aj vdp. dekan P. Mazúch, ktorý prítomným udelil na záver požehnanie.

ZŠ sv. Augustína

• Prvé miesto v biblickéj olympiáde v diecéze

• Blahoželáme žiačkam Márii Wallenfelsovej, Márii E. Peckovej a Lucii Bielikovej za vynikajúce prvé miesto  v diecéznom kole Biblickej olympiády, ktoré sa konalo 28. 2. 2014 v Žiline. Ďakujeme a želáme veľa šťastia v celoslovenskom kole. Po minuloročnom druhom umiestnení je to opäť skvelá reprezentácia našej školy, a to v oblasti, ktorá je z hľadiska poznania pre človeka najdôležitejšia - veď nemožno milovať toho, ktorého nepoznáme. Srdečná vďaka patrí aj p. uč. - katechétkam R. Rešovej a M. Romanovej, ktoré žiačky pripravovali.

• Pozvánka na rodičovské združenia

• Vážení rodičia,

srdečne Vás pozývame na triedne rodičovské združenia, ktoré sa uskutočnia v stredu 30. apríla 2014 o 15,30 hod. Vaša účasť je  potrebná. O prípadných zmenách termínu Vás bude včas informovať triedny učiteľ.

Mgr. Vladimír Jurík , r. š

• Prvé miesto v minifutbale ml. žiaci, McDonald´s Cup

• Blahoželáme našemu žiackemu tímu v zložení Čupec J. 4.tr., Fortuník F.2.tr., Francisty T.2.tr., Hrenák M.2.tr.,Janík S.3.B, Kalaš J.4.tr., Kostelanský M.3.A, Kukučka A.4.tr., Rúrik D.3.B, Frič P.4.tr., za vynikajúce prvé miesto v minifutbale ml. žiaci, McDonald´s Cup, ktoré si vybojovali v okresnom kole súťaže v ťažkých stretnutiach so súpermi z iných škôl. Treba pochváliť bojovnosť a športové nasadenie s akým naši mladší žiaci absolvovali hlavne finálové stretnutia. Sme radi že nám na škole vyrastá stmelený tím futbalistov, držíme im palce na krajskom kole súťaže. Za prípravu žiakov patrí vďaka p. uč. J. Barbosovi, ktorý chlapcov trénuje v rámci nášho školského CVČ a p. zástupkyni A. Valuchovej, ktorá ich pripravovala a sprevádzala počas celej súťaže.

• Výborné umiestnenia v okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína

• Blahoželáme našim deviatačkám Janke Valúchovej za 1. miesto v tretej kategórii, Paulínke Frátrikovej za 2. miesto v tretej kategórii a druhákovi Matúškovi Pavlíkovi za 1. miesto v prvej kategórii okresného kola súťaže umeleckého prednesu poézie a prózy Hviezdoslavovho Kubína, ktorá sa konala 2. apríla v CVČ na Lánskej ulici. Vďaka patrí aj p. uč. Alene Cehelskej za dlhoročnú prípravu reprezentujúcich žiakov na podobných podujatiach.

spoločenstvo ZŠ sv. Augustína

• Biblická olympiáda, dekanátne kolo

• ZŠ sv. Augustína prvá v dekanátnom kole Biblickej olympiády.

Vo štvrtok 27. marca. 2014 sa v priestoroch Katolíckeho domu v Považskej Bystrici konalo dekanátne kolo Biblickej olympiády,  na ktorom sa zúčastnilo celkom 11 škôl. Veľkú radosť nám spravili tri naše žiačky E. M. Pecková, M. Wallenfelsová a L. Bieliková, ktoré svojimi vedomosťami vybojovali pre našu školu prvenstvo.

Celkové umiestnenie:

1. miesto

2. miesto

ZŠ Školská

3. miesto

ZŠ Slovenských partizánov

Ešte raz ďakujeme a srdečne blahoželáme.

• Rozpis kurzov: základy - angličtina, základy - PC, základy - internet

Štvrtok     16,30-18,00

Mgr. Branislav Cehelský

• Karneval

• Pondelkový karneval prpravili a úvádzali s pomocou vodníčky p. uč. Cehelskej, ôsmaci- šmolkovia. Pre všakovaké postaviičky a figúrky od výmyslu sveta bola pripravená skvelá zábava a tancovačka. Najlepšie masky boli aj tentoraz ocenené, avšak malú pozornosť si z podujatia odniesol každý zamaskovaný kreatívec.