Riaditeľské voľno

Riaditeľstvo ZŠ oznamuje žiakom a rodičom, že dňa 28.9. 2018 /piatok/ udeľujeme žiakom riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov. Vo štvrtok bude prevádzka ŠKD iba do 14.00 hod. Ďakujeme za pochopenie.

Podpora výstavby telocvične

V prípade, že by ste chceli finančne podporiť dokončenie telocvične, môžete tak urobiť na číslo účtu SK91 0200 0000 0000 1273 2372 do poznámky dar škole. Ďakujeme!

Plenárne rodičovské združenie

Vážení rodičia, pozývame Vás na plenárne RZ, ktoré bude v pondelok 17.9. 2018 o 15.30 v KD. Potom budú nasledovať triedne RZ. Účasť aspoň jedného rodiča je potrebná. Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie.

Rozvrh krúžkov

Pozrite si rozvrh krúžkov v časti Rozvrh krúžkov v CVČ. Tešíme sa, že budete s nami rozvíjať svoje dary a talenty. Prihlášku si môžete stiahnuť tu:

Otvorenie šk. roka 2018/2019
    3. 9. 2018

Nový šk. rok 2018/2019 sme začali slávnostnou sv. omšou vo farskom kostole. V homílii sme uvažovali o potrebe konania dobrých skutkov aj vtedy, keď nás nikto nevidí. Po skončení sv. omše a príhovore našej pani riaditeľky sme sa presunuli do svojich tried. Prajeme všetkým úspešné vykročenie!

• Začiatok školského roka 2018/2019

Oznamujeme všetkým žiakom a ich rodičom, že nový školský rok zahájime v pondelok 3. septembra 2018 slávnostnou svätou omšou so začiatkom o 09.00 hod vo farskom kostole Navštívenia Panny Márie.

Tešíme sa na vás!

Brigáda 29.8. 2018 o 9.00 v KD

Milí rodičia a priatelia školy. Obraciame sa na Vás s prosbou. Počas leta sa nám v KD podarilo vymeniť okná, vymieňa sa strecha....telocvičňa sa pomaly tiež dokončieva. Keďže bol čas dovoleniek a firmy sú plne vyťažené, termíny sa posunuli, a preto by sme Vás chceli poprosiť o pomoc s upratovaním katolíckeho domu. Dnes sa ešte dokončí maľovanie tried a jedálne. Kto by mohol, tak v stredu o 9.00 bude brigáda - umývanie okien, podláh a vlastne všetkého :-) Je potrebné si priniesť čistiace prostriedky, handričky, vedro...

Už vopred ďakujeme za pomoc a veríme, že to všetko s Božou a Vašou pomocou stihneme.

Prímestský tábor v Pastoračnom centre

Počas prvého prázdninového týždňa sme putovali so svätými a zažili sme naozaj krásne dobrodružstvo :-)

Výletový tábor 2018

Od 9. do 13. júla 2018 sa realizovala prázdninová aktivita Základnej školy sv. Augustína a Pastoračného centra Stred a to Denný výletový tábor. Takmer 50 detí a ich  vedúci každé ráno vyrážali spoznávať krásy Slovenska. V poradí už tretí tábor tohto typu priblížil deťom históriu našich hradov ako Devín, Čachtice, Bojnice a vďaka miniatúram v Matúšovom kráľovstve v Podolí  i mnoho iných historických pamiatok. Keďže deti majú radi hlavne zábavu a pohyb, táborníci sa  vyskákali v dvoch športových centrách v Bratislave a Púchove. Stihli tiež navštíviť Štôlňu Andrej  a videli   výrobu mincí v Mincovni Kremnica. Pekný týždeň zakončili vychádzkou na najnovšie pútnické miesto  Slovenska – Butkov, kde ďakovali za pekne strávený čas s kamarátmi.

Leto s nami

Pozývame Vás na letné tábory, ktoré sa uskutočnia v spolupráci s pastoračným centrom. Viac info na plagátoch a prihláškach. Prihlášky si môžete stiahnuť pod plagátom. Tešíme sa na Vás.

• Letný tábor , CVČ pri ZŠ sv. Augustína

bližšie informácie: milada.bajzova@gmail.com, 0907 477 811

Školská akadémia
    28. 6. 2018

Na pódiu Katolíckeho domu sa s vlastným kultúrnym programom predstavili takmer všetky triedy od prípravného ročníka až po deviaty. Nezabudli sme ani na oceňovanie najlepších, ktorí v tomto školskom roku dosiahli výborné výsledky. Do galérie Školská akadémia boli pridané fotografie.

Rozlúčka deviatakov
    26. 6. 2018

A nastal čas lúčenia deviatakov s našou školu. Pri tejto príležitosti sme sa spolu s nimi stretli na večierku, na ktorom sme si pozreli ich kultúrny program i zatancovali si. Prajeme im úspešný štart do stredoškolského štúdia.

• Zápis do prípravného ročníka

Zápis do prípravného ročníka bude 25.6. 2018 v čase od 15.30 do 17.00 v 1. triede.

Na zápis treba prísť s dieťaťom a priniesť si občiansky preukaz a rodný list dieťaťa. K nástupu do prípravného ročníka je potrebné  potvrdenie z CŠPP a od klinického logopéda.

Prezentácia policajných psov
    22. 6. 2018

V rámci teoretickej prípravy na účelové cvičenie zavítali medzi nás príslušníci mestskej polície, aby nám predviedli ukážky z výcviku policajných psov. Porozprávali nám o tom, čo dokážu tieto vycvičené psy a niektoré odvážne deti si aj vyskúšali „útoky“ policajných psov.

Škola v prírode
    15. 6. 2018

Žiaci 3. a 4. ročníka sa so svojimi triednymi učiteľkami a animátormi zúčastnili školy v prírode v krásnom prostredí Kremnických hôr. Program bol veľmi pestrý a bohatý: objavovanie histórie starobylého banského mesta Kremnica, prehliadka štôlne a najstaršej mincovne na svete, návšteva hradného areálu i turistika na Krahulskú rozhľadňu. Nechýbalo ani hľadanie tajomného pokladu.

Deň rodiny

V nedeľu 10. júna sa v areáli školy konala tradičná akcia s názvom Deň rodiny. Žiaci so svojimi rodinnými príslušníkmi sa zapojili do aktivít s názvom Cesta okolo sveta, pozreli si kultúrny program i pochutnali si na výbornom guláši. Ďakujeme všetkým za účasť a podporu rozvoja našej školy.

• Pozvánka na Deň rodiny

Srdečne Vás pozývame na Deň rodiny, ktorý bude 10.6. 2018. Tešíme sa na stretnutie!

• Beh nádeje - 9.6. 2018

Pridajte sa k nám a spoločne pomôžeme našej škole!

Môžete sa zaregistrovať za našu školu a prihlásiť aj rodinných príslušníkov a priateľov. Žiaci budú registrovaní cez školu. Boli by sme vďační za čo najväčšiu účasť, vzhľadom k tomu, že finančná suma sa môže použiť na nákup športových potrieb. Ďakujeme!

Deň detí
    1. 6. 2018

Prvý júnový piatok sa jednotlivé triedy zapojili do 3. ročníka školskej olympiády, kde si zmerali sily v rôznych (ne)tradičných disciplínách. Víťazi i všetky deti boli odmenené. Do galérie Deň detí boli pridané fotografie.

strana:

• Základná škola svätého Augustína